Apple’dan şarjdaki telefonlarını yastıklarının altına koyanlara uyarı: “Sağduyulu davranın”

Apple’ın internet sitesinde, iPhone işletim sistemi iOS’un son sürümüne ilişkin “iPhone için önemli güvenlik bilgileri” başlığı altında, gece boyunca telefonunu şarj eden kişilere yönelik uyarılar yer aldı.

APPLE’DAN ŞARJDAKİ TELEFONLARINI YASTIKLARININ ALTINA KOYANLARA “SAĞDUYU” ÇAĞRISI

Apple, kullanıcılara, “Aygıt çalışır durumdayken veya güç kaynağına takılıyken cildinizin aygıtla, güç adaptörüyle veya kablosuz şarj aletiyle uzun süre temas halinde olmasını engellemek için sağduyulu davranın.” çağrısında bulundu.

Uyarılarda, cihazın güç kaynağına takılı şarj kablosu ve bağlayıcısının uzun süre ciltle temas etmesinin ve şarj edilen cihazın havalandırılmayan alanlarda bulunmasının, “rahatsızlığa veya yaralanmaya yol açabileceğine” işaret edildi.

Bilgilendirme yazısında kullanıcılara; cihazlarını, kablosuz şarj aletini ya da güç adaptörünü battaniyelerinin, yastıklarının veya vücutlarının altına koymamaları ve bu şekilde uyumamaları da tavsiye edildi. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul'da 4 radikal örgüte operasyon! 4 şüpheli yakalandıİstanbul’da 4 radikal örgüte operasyon! 4 şüpheli yakalandı
Heyecanlandıran keşif: Tam 3 bin 500 yıllık...Heyecanlandıran keşif: Tam 3 bin 500 yıllık…
İstanbul’da akılalmaz operasyon! Timsah kafasından yapılmış çantayı gören şoke oldu…İstanbul’da akılalmaz operasyon! Timsah kafasından yapılmış çantayı gören şoke oldu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir