“Bu kupayı kaldıran İlk Türk olmak umarım bana nasip olur”

UEFA Şampiyonlar Ligi Final maçında Manchester City ile karşı karşıya gelecek olan Inter’de milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım” diyen Çalhanoğlu, “Ama karşı takımda oyuncuların da buna hazırlıklı olduklarını düşünüyorum. Ve biz de onların kadrosunu iyi analiz ettik. Umarım yarın gol atarız ama gol önemli değil maçı kazanmış olmak önemli” dedi.

“İNŞALLAH İLK TÜRK OLARAK KUPAYI KALDIRMAK NASİP OLUR”

UEFA Şampiyonlar Ligi Kupasını kaldıran ilk Türk milli futbolcu olmayı hedeflediğini aktaran Çalhanoğlu, “Bu finali yarın kendi ülkemde oynayacağımız için çok mutluyum. Eminim ki ülkem arkamdadır. Dualarını eksik etmeyecektir. İlk Türk olarak bu kupayı kaldırmak nasip olur. Yarın da inşallah tarih yazarım. Manchester City iyi rakip ama direncimizi göstereceğiz. Kalbimizi ortaya koyarak hem iyi şekilde hem kendimizi hem Inter ailesini temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

“İKİ TÜRK YARIN FİNAL OYNAYACAK”

Maç öncesi Manchester City’de kaptanı Türk asıllı Alman futbolcu İlkay Gündoğan ile görüşmediğini aktaran Hakan Çalhanoğlu, iki Türk’ün sahada olmasının gurur olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Buraya kadar gelirken ilk dedikleri ‘ne kadar çok trafik var’ dediler. Zamanımızı aldı buraya gelmek. İstanbul 16 milyon kişilik bir şehir. Zaman zaman konuşunca İstanbul’u anlatmaya çalışıyorum. İlkay abiyle konuşmadım onu yarın sahada göreceğim. Kendisine başarılar dilerim. İki Türk yarın final oynayacak. İkimiz için de özel olacak biri Almanya için oynuyor ben de Türkiye için oynuyorum. İkimizin de kalbi Türk’tür. Herkesin kararına saygı duyuyorum ama eminim ki ayrı gurur.”

“MANCHESTER CITY’NİN OYUN PLANINI BOZMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

İngiliz ekibi Manchester City’nin oyun planını bozmaya çalışacaklarını ifade eden Hakan, “Kendi oyunumuza odaklanacağız. Rakip analizi yaptık ama önemli olan kendi oyunumuzu oynamak. Kendi güçlerimizi ortaya koymak. Korkmadan oynamak bizim için çok önemli. Onları oynatmamaya çalışacağız. Onları zorlamaya çalışacağız. Şampiyonlar Ligi maçlarında iyi oynadık, domine ettik. O yüzden yarınki finali oynayacağız. Eminim iyi maç olacak. Zor duruma sokmaya çalışacağız oyun planını bozmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“BİLİYORUM Kİ BÜTÜN TÜRKLER BENİ DESTEKLEYECEKLER”

Hakan Çalhanoğlu, finalin İstanbul’da olması sebebiyle Türk futbolseverlerin kendisini destekleyeceğini dile getirerek, “Evet yarın akşam İstanbul’da olmak benim için özel duygu. Bu akşamın tamamen keyfini çıkartmak istiyorum ve Martinez ve Mateo’nun da dediği gibi yarın akşam en iyi performansımızı göstermek durumundayız. Biliyorum ki bütün Türkler beni destekleyecekler. Belki de Türkler ve Almanlar da İlkay’ı destekleyecekler. Benim için daha özel olacağını düşünüyorum. Hem bir Türk hem de milli takım için oynuyor olmak benim için özel durum. Yarın akşam bunun meyvesini yiyeceğimi düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

“DÜN GECE YATTIĞIMDA İLK HİSSETTİĞİM KUPAYI KALDIRMAKTI”

İstanbul’da oynayacak olman üzerinde baskı oluşturuyor mu’ şeklinde sorulan soruya Hakan, “Baskı hissetmiyorum. Şampiyonlar Ligi maçımızdan sonra Barcelona’yı yenince özgüven geldi takımımıza. O maçtan sonra yolumuz iyi gitmeye başladı. Hem takıma hem bize iyi motive oldu. Yarınki maçın keyfini çıkartmak istiyorum. Burada olmak ayrı gurur. Yarın sahaya çıktığımda her zaman yaptığımı yapmaya çalışacağım. Dün gece yattığımda ilk hissettiklerim kupayı kaldırmaktı. İnşallah nasip olur. Küçüklüğümden beri istiyorum. Yarın bu şansı bulmak inşallah nasip olur. Üzerimde baskı hissetmiyorum. Maç saati geldiğinde konsantremi bozmadan oynamak istiyorum” cevabını verdi.

Kaynak: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir