Bursa Büyükşehir Belediyesi, Melike Şahin’in ardından sanatçı Hüseyin Turan’ın da konserini iptal etti

Bursa  Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Nur Aktaş, “Hüseyin Turan isimli sanatçıyı konser programımızdan çıkarmış bulunuyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen ve 7-31 temmuz tarihleri arasında başlayacak olan 61’inci Uluslarası Bursa Festivali’nde 29 Temmuz gecesi sahne alması beklenen Hüseyin Turan konseri iptal edildi. Konserin iptal edildiği, BKSTV’nin sosyal medya hesaplarından duyuruldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “61. Bursa Festivali’nin anlaşmaları Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı tarafından seçimden aylar önce gerçekleştirilmişti. Ancak seçim sürecinde ve sonrasında bazı sanatçıların toplumumuzu ayrıştırıcı, değerlerimize saygısızlık yaptığı açıklamalarını gördüğümüzde, buna tepkisiz kalmamız beklenemezdi. Bu nedenle daha önce Melike Şahin konserini iptal etmiştik. Bugün de Hüseyin Turan isimli sanatçıyı konser programımızdan çıkarmış bulunuyoruz. Kültür sanat çalışmalarımızda Millî İradeye ve toplumun değerlerine saygı gösteren sanatçılarla yolumuza devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim… ” ifadelerine  yer verdi.

MELİKE ŞAHİN KONSERİ DE İPTAL EDİLMİŞTİ 

Geçtiğimiz günlerde BKSTV tarafından yapılan açıklamada, Melike Şahin konserinin de iptal edildiği duyurulmuştu.

“BENİM İÇİN MADALYADIR”

Hüseyin Turan programdan çıkarılmasının ardından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“29 Temmuzda Bursa’da Uluslararası Bursa Festivali’nde sahneye çıkacaktım. Daha önce katıldığım bir festivaldir. Troll dediğimiz cahil ve kinci sürü, benim tweetlerimi gerekçe göstererek organizasyona baskı yaparak engelletmişler (yediler kendilerini günlerdir)… Paylaşımlarımın doğruluğu kanıtlanmıştır, benim için ‘madalyadır’. Teşekkür ederim :)”

 

 

Kaynak: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir