Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken açıklamalar! ‘İhtiyaç bulunan yerlere öğretmen atamalarını sürdüreceğiz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Vaniköy Camii’nin açılışında konuştu. “İstanbul’a olan sadakatimiz başkadır. Fatih’in emaneti olan bu şehri farklı seviyoruz” diyen Erdoğan “Önümüzdeki 9 ay süresinde hep birlikte çalışarak İstanbul’u içinde sürüklendiği bu fetret devrinden hep birlikte çıkaracağız” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

“BİZ BUNLARIN HİÇBİRİNE KULAK ASMADIK”

“Vaniköy Camii, 2,5 yıl önceki yangında çok ağır hasar görmüştü. Bir Üsküdar sakini ve aşığı olarak bizim de gönlümüzü yakan yangın sonrası malum çevreler buranın yıkılarak ranta açılacağını söylediler. Biz bunların hiçbirine kulak asmadık.

5

Çam keresteleri Dursunbey’den, mermerleri Marmara Adası’ndan olmak üzere camimiz özgün eserler kullanılarak yenilendi. Vaniköy Cami, kütüphanesiyle birlikte İstanbul’un uğrak yerlerinden biri haline gelecek. Bu muhteşem eserin kazandırılmasında herkese teşekkür ediyorum.

“İSTANBUL SEVGİMİZİ BİRİLERİ GİBİ LAFTA BIRAKMIYORUZ”

İstanbul’a olan sadakatimiz başkadır. Fatih’in emaneti olan bu şehri farklı seviyoruz. İstanbul sevgimizi birileri gibi lafta bırakmıyoruz. İstanbul’un her metrekaresini eserlerimizle nakış nakış işleyerek sevgimizi gösteriyoruz. Bugüne kadar kaderine terk edilmiş ecdat yadigarı birçok eseri yeniledik. Bir dönem vesayet girişimlerine bahane olarak gösterilen Taksim Camii, bir gül olarak meydana konmuştur. İstanbul’u hak ettiği yatırımlarla buluşturduk.

“İSTANBUL’U FETRET DÖNEMİNDEN KURTARACAĞIZ”

İstanbul yerel hizmetler bakımından son dönemlerde bir fetret dönemine girdiğine üzülerek şahit oluyoruz. Önümüzdeki 9 ay süresinde hep birlikte çalışarak İstanbul’u içinde sürüklendiği bu fetret devrinden hep birlikte çıkaracağız.”

ERDOĞAN’DAN ÖĞRETMEN ATAMASI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradan Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ne giderek karne törenine katıldı. Erdoğan öğretmen atamalarıyla ilgili olarak “İhtiyaç bulunan yerlere öğretmen atamalarını sürdüreceğiz” dedi.

1 (5)

“Ellerindeki tüm imkanları evlatları için seferber eden aileleri tebrik ediyorum. Aybüke Yalçın’dan Necmettin Yılmaz’dan 192 şehit öğretmenlerimizi burada bir kez daha yad ediyorum. Yaklaşık 27 milyon öğrencimiz bulunuyor. Öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için her kaynağı seferber ediyoruz.

“YAKINDA PAYLAŞACAĞIZ”

Öğretmenlik mesleğinin itibarını artıracak, öğretmenlerimizin kariyerini geliştirecek projelerimizi yakında kamuoyuyla paylaşacağız. Geçen ay yaptığımız 45 bin yeni öğretmen atamasıyla eğitim ordumuzu daha da güçlendirdik. İhtiyaç bulunan yerlere öğretmen atamalarını sürdüreceğiz. Son atamayla birlikte bizimle birlikte görev alan öğretmen sayısı 810 bini buldu. Okulları yazın pırıl pırıl yaparak yeni döneme hazır hale getireceğiz.

“UZAYLA İÇ İÇE OLMAYI AMAÇ EDİNECEKSİNİZ”

Sevgili öğrenciler, bu yıl 29 Ekim’de Cumhuriyet’in 100. yılını kutlayacağız. Gelecek 5 yıl boyunca Türkiye Yüzyılı için gece gündüz çalışacağız. Türkiye’ye güveneceğiz, hayal kurmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Unutmayın yarının Türkiye’si sizlerin omuzlarında yükselecektir. Bir Teknofest gençliği olarak uzayla iç içe olmayı amaç edineceksiniz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Köyü sel vurdu: Evleri ve ahırları su bastı!Köyü sel vurdu: Evleri ve ahırları su bastı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir