Fahiş kira ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygularız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretleri dönüşünde uçakta gazetecilerle gerçekleştirdiği görüşmede son dönemde gündemde olan yüksek kira zamlarıyla ilgili olarak “gerekirse ceza uygulayacağız” açıklamasını yaptı.

İlgili bakanlığın konuyla ilgili çalışmasının olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu çalışmayla bunun üzerine gideceğiz” ifadesini kullandı. Erdoğan “Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

“Şimdi Bakanlığımızın konuyla ilgili çalışması var. Bu çalışmayla da bunların üzerine üzerine gideceğiz. Yani bunların yanına bu kar kalmayacak. Fahiş kira artışını ve konut fiyatlarını durdurmak için gerekirse ceza uygulamasına da gideceğiz.

Vatandaşlarımızı açgözlü bir avuç azınlığın kar hırsına kurban edemeyiz. Vatandaşımızın alım gücünü düşürmemek, enflasyona ezdirmemek için yaptığımız zamlara göz diken ev sahipleri bunun bedelini ödemek zorunda kalacak. Hangi konuda olursa olsun fahiş fiyat artışlarına giden, piyasanın dengesini bozan yaptığı davranışın cezasını çekecektir.”

 

Kaynak: Haber Global

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir