Filenin Sultanları Milletler Ligi’nde ABD ile karşılaşıyor

Filenin Sultanları, Uluslararası Voleybol Federasyonu Milletler Ligi’nde ABD ile karşılaşacak. Antalya Spor Salonu’nda oynanacak mücadele bu akşam saat 20.00’de başlayacak ve TRT Spor Yıldız’dan naklen yayınlanacak.

Kırmızı-beyazlılar, organizasyonda çıktığı Güney Kore, Sırbistan ve İtalya maçlarında kazanarak 3’te 3 yapmayı başarmıştı.

MİLLETLER LİGİ 2 HAFTA DAHA SÜRECEK

Filenin Sultanları, üç ayaktan oluşan Milletler Ligi’nde her hafta 4 karşılaşma oynayacak. karşılaşacak. A Milli Kadın Voleybol Takımı, Antalya etabından sonra ligin ikinci haftasında 14-18 Haziran’da Hong Kong’da, üçüncü haftada 28 Haziran-2 Temmuz’da Bangkok’ta mücadele edecek.

İLK 8’E GİRMEK ÖNEMLİ

Milletler Ligi’nde üç hafta sonunda puan cetvelinde 16 ekip arasında ilk 8 sırayı elde edecek takımlar, finallerde mücadele etme hakkı kazanacak. 2023 FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri ise 12-16 Temmuz’da ABD’nin ev sahipliğinde Arlington şehrinde düzenlenecek.
Türkiye, 2018’den bu yana Voleybol Milletler Ligi adıyla düzenlenen organizasyonda ilk yıl ikincilik, 2019 ve 2022’de dördüncülük, 2021’de de üçüncülük elde etti.

Kaynak: Haber Global

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir