Galatasaray’da flaş ‘seçim’ kararı

Galatasaray Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda bazı maddeler için tüzük tadili tasarısı görüşüldü ve kabul edildi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, üyelere teşekkür ederken, “Size ne söz verdiysek, ne vaat ettiysek, hepsini harfi harfine yerine getireceğiz” dedi.

Galatasaray Tüzük Tadil Genel Kurul Toplantısı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Toplantıda Tüzük’ün 1, 23, 24, 25, 26, 27, 31, 59, 60, 87, 95, 96, 100, 113, 118, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ve G1 maddelerinin değiştirilmesi ile 26A maddesinin Tüzük’e eklenmesine ilişkin tüzük tadili tasarısı görüşüldü.

SEÇİM İKİ YILA İNDİRİLDİ

Buna göre Galatasaray’da seçim süresinin 2 yıla indirilmesi ve yönetim ibralarına ilişkin maddelerdeki değişikliklerle birlikte diğer maddeler kabul edildi.

BAŞKAN ÖZBEK’TEN AÇIKLAMA

Oylamanın ardından kürsüye çıkan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Bugün sizlerin önlerine tüzük değişikliği için bazı öneriler getirdik. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Galatasaray’da yapmak istediğimiz hava, yapmak istediğimiz sevgi ikliminin vücut bulduğu için sevinçliyim. Ben ve arkadaşlarım bunun için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Duygusal bir durumdayım. Şundan emin olun. Size ne söz verdiysek, ne vaat ettiysek, hepsini harfi harfine yerine getireceğiz. Ben ve arkadaşlarım buna ant içtik. Size mahcup olmamak için elimizden gelen her şeyin en iyisini yapmak için gayret ediyoruz. Faaliyetlerimizin meyvelerini inşallah bu sene toplayacağız. Bugüne kadar bize verdiğiniz desteği ne olur sürdürün. Biz sizden kuvvet ve cesaret alıyoruz. Şahsım ve yönetim kurulu ekibim adına teşekkür ediyorum. Yaşasın Galatasaray” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir