Hangi fay hattında deprem olacak diye beklenirken bir de yenileri ortaya çıktı! “Sürekli artacak, hiç azalmayacak”

Prof. Dr. Sözbilir Edirne’de düzenlenen bir konferanstaki konuşmasında Türkiye’de bugüne dek bilinenler dışında yeni fay hatları olduğunu duyurdu. Türkiye fay haritasında yeni fayların da yer alması için çalışmalar başladı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Türkiye’nin farklı yerlerinde depremlerin meydana gelmeyi sürdüreceğini belirtti.

ogluna-misafirlige-gitti-depremde-enkaz-altinda-kaldi_2108_dhaphoto1

TÜRKİYE’DE YENİ FAY HATLARI ORTAYA ÇIKTI

Ülkemizde 5,5 büyüklüğünün üzerinde deprem üretebilecek 485’in üzerinde diri fay parçası olduğuna değinen Sözbilir yeni faylarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

thumbs_b_c_71d8dcad5660d07e193fdae4cf218d5e

“Yeni yapılan bilimsel çalışmalar yeni fayların olduğunu da ortaya çıkarıyor. Faylarımız sürekli artacak, hiçbir zaman azalmayacak. Denizdeki faylar da gündemde. Onların da haritalandırma süreci başlamış durumda. MTA ve ilgili kuruluşlar tarafından yapılıyor. Bilim insanları olarak fayları tanımak için çalışıyoruz.”

Günün önemli manşetleri

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Zonguldak'ta gemi batmıştı! Ailesine attığı son mesajı ortaya çıktıZonguldak’ta gemi batmıştı! Ailesine attığı son mesajı ortaya çıktı
Aldığı tedaviyi beğenmedi diş hekimine saldırdı! ‘Dudağıma ne yaptınız!’Aldığı tedaviyi beğenmedi diş hekimine saldırdı! ‘Dudağıma ne yaptınız!’
Havalimanında arbede! Polis müdahale ettiHavalimanında arbede! Polis müdahale etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir