Komşularının ihbarıyla eve gelen aile bireyleri gözlerine inanamadı! “Buradan sesleniyorum; imana gelin”

Olay, merkez Osmangazi ilçesi Ortapazar Caddesi üzerinde meydana geldi. Nakkaş Ali Sokak’ta bulunan 3 katlı bir binada oturan Kara ailesi başka bir ikamete yerleşince geride bıraktıkları evlerini kalması için dayısına bıraktı. Fakat dayısının şehir dışına çıkmasıyla boş kalan binayı fark eden şüpheliler, levye ve tornavidayla açtıkları dış kapıdan içeri girdi. Bir süre içeride vakit geçiren hırsızlar önce içeride eğlendiler ardından içerideki eşyaları talan ettiler.

Hırsızlık yaparken, hem alkol hem de sigara içen hırsızlar banyoyu kullanmayı da ihmal etmezken, arkalarında alkol şişesi ve izmaritlerini de bırakıp gitti.

AW916887_05

SOYDUKLARI 3 KATLI EVİ OTEL GİBİ KULLANAN HIRSIZLAR EV SAHİBİNİ ŞOK ETTİ

Komşularının ihbarı üzerine daireye gelen ev sahipleri ise gözlerine inanamadı.

AW916887_01

Değerli eşyaları bırakıp hurdalık malzemeleri çalan hırsızlar içeriyi resmen talan etti.

AW916887_02

Şoke eden görüntüler kameraya yansırken, olay yerine gelen polis ekibi olayla ilgili çalışma başlattı.

AW916887_04

“BURADAN SESLENİYORUM; İMANA GELİN”

Doğduğu evlerinin son halini gören Murat Kara, “Biz burada doğduk. 15 yılım burada geçti. Tabi şimdi burayı dayıma kalması için bıraktık. Daha sonra dayım başka bir şehre geçti. O boşlukta birileri bizim kapıyı levye ve tornavidayla zorlayıp açmışlar. Sonra içeri girmişler. Sigara içmişler, içki içmişler ardından içeriyi talan etmişler, hatta tuvaleti, banyoyu bile kullanıp gitmişler ama hiçbir değerli eşyayı almamış. Televizyon bile olduğu yerde duruyor. Muhtemelen altın falan aramışlar bulamayınca hurdalık malzemeleri götürmüşler. Çok şaşırdım, fakat tekrar dönmek için hazırlık yapmışlar. Durumu polise bildirdik. Kendilerinden şikayetçiyiz. Buradan hırsıza sesleniyorum; ‘imana gelin'” diye konuştu.
Hırsızların evi bir süre otel gibi kullandıkları ortaya çıkarken, müracaat üzerine polis soruşturma başlattı.

AW916887_06

AW916887_07

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Girdiği yerden 2 saatte kimse çıkaramadı! Yardıma kebapçı yetiştiGirdiği yerden 2 saatte kimse çıkaramadı! Yardıma kebapçı yetişti
O ili sağanak vurdu! Caddeler göle döndü, AVM'yi su bastıO ili sağanak vurdu! Caddeler göle döndü, AVM’yi su bastı
Bakan böyle tepki gösterdi! Sosyal medyada gündem olan fotoğrafBakan böyle tepki gösterdi! Sosyal medyada gündem olan fotoğraf

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir