MİT’ten kritik operasyon! MLKP’nin elebaşlarından Osman Nuri Ocaklı etkisiz hale getirildi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, MLKP adına Türkiye’de çok sayıda eylemin talimatı veren, Bursa’daki cezaevi saldırısı da dahil olmak üzere birçok terör eylemini organize eden Osman Nuri Ocaklı, MLKP’nin sözde yönetim kadrolarında yer aldı.

ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

PKK/KCK mensupları ile Suriye ve Türkiye’de güvenlik güçlerine yönelik eylemlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı konumunda olan Ocaklı, MİT tarafından takibe alındıktan sonra Suriye’nin kuzeyindeki Aynularab bölgesinde etkisiz hale getirildi.

ÖRGÜTE BÜYÜK DARBE VURULDU

MLKP’nin Suriye’deki sözde üst düzey yöneticisi olan ve MİT tarafından Ocak 2023’te etkisiz hale getirilen “Ahmet Şoreş” kod adlı Zeki Gürbüz’den sonra MLKP yöneticiliği yapabilecek isimlerden birisi olan Ocaklı’nın ölümü örgüte büyük darbe vurdu.

2000’DEN İTİBAREN FAALİYET GÖSTERİYORDU

Terörist Ocaklı, 2000 yılından itibaren MLKP’nin Türkiye’deki silahlı aparatı olan FESK sorumlusu olarak terör eylemlerine devam etti.

PKK ile yakın örgütsel ilişkide bulunan Ocaklı, 2014 yılında Irak’ın Kandil bölgesine 2015 yılında ise Suriye’nin Rasulayn bölgesine geçerek terör faaliyetlerini sürdürdü.

2018’de Türkiye ile Suriye arasındaki illegal geçişlerden MLKP adına sorumlu olan terörist Ocaklı, sözde eski MLKP Suriye sorumlusu “Baran” kod adlı Bayram Namaz’ın “sağ kolu ve örgütün Suriye’deki 3. adamı” konumuna geldi.

2019 yılında Namaz’ın etkisiz hale getirilmesinin ardından MLKP’nin sözde Suriye sorumlusu terörist Zeki Gürbüz’ün yardımcısı olan Ocaklı, geçen yıldan bu yana Aynularab’da sözde sorumlu düzeyinde faaliyetine devam etti.

Kaynak: AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bakan Tunç’tan yeni anayasa ve Erdoğan’ın sağlık durumu ile ilgili iddialar hakkında açıklamaBakan Tunç’tan yeni anayasa ve Erdoğan’ın sağlık durumu ile ilgili iddialar hakkında açıklama
Bakan böyle tepki gösterdi! Sosyal medyada gündem olan fotoğrafBakan böyle tepki gösterdi! Sosyal medyada gündem olan fotoğraf
Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'na bu soruyu sorduKılıçdaroğlu, İmamoğlu’na bu soruyu sordu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir