Müjdeyi Google verdi: Kıyafet denemek için mağazaya gitme dönemine son!

Yeni Google alışveriş özelliği, giysi bedenlerinin gerçek insanlar üzerinde nasıl göründüğünü göstermeyi amaçlıyor. Araç, bir model üzerinde giysinin görüntüsünü oluşturmak için yapay zeka kullanıyor.

GOOGLE MODELLERİ İŞE ALMIŞ

Google’da sanal deneme özelliğinden sorumlu ürün müdürü Shyam Sunder, bir basın brifinginde şirketin bu alışveriş seçeneğini oluşturmak için 80 modeli (40 kadın ve 40 erkek) işe aldığını söyledi.

SADECE BİR GÖRÜNTÜ YETİYOR

Sunder, Google’ın bir giyim eşyasının yapay zeka tarafından hazırlanmış bir temsilini bir model üzerinde oluşturmak için yalnızca bir görüntüye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

1112

Google yetkilisi Lilian Rincon ise şirketin blog yazısında, Google’ın teknolojisinin ürünün “nasıl yapışacağını, esneyeceğini ve kırışıklıklar ve gölgeler oluşturacağını vb. gösterebileceğini yazdı.

Google bu özellik ile başlangıçta kadın üst giyim ürünlerini destekleyecek. Ancak şirket bunu, diğer kategorilere de yaygınlaştırmayı planladığını söylüyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kahve aşıkları buraya! Fakir Türk kahve makinesinde 1100 TL indirim  Kahve aşıkları buraya! Fakir Türk kahve makinesinde 1100 TL indirim
Cüneyt Özdemir ilk kez açıkladı! Cüneyt Özdemir ilk kez açıkladı! “O akşam linç korkumdan söylememiştim”
Diyarbakır'da arazi kavgasında katliam! Çok sayıda ölü ve yaralı varDiyarbakır’da arazi kavgasında katliam! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir