Obezite ile mücadele programında eğitimler başladı!

Bireylere dengeli beslenme ve fiziksel aktivite alışkanlıklarını kazandıran Düzce Üniversitesi Obezite Merkezi, 2023 yılı grup eğitimlerine başladı.

DANIŞANLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı obezite ile mücadele programına katılan ilk üniversite hastanelerinden biri olan Düzce Üniversitesi Hastanesi Obezite Merkezi, 12 danışanla yeni eğitimlerine başladı. Eğitimin ilk haftasında danışanlar, Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zerrin Gamsızkan tarafından obezite hastalığı ve eğitim programı hakkında bilgilendirildi. Merkezde 6 hafta boyunca danışanlara uzman doktor, diyetisyen fizyoterapist ve psikologdan oluşan ekip tarafından sağlıklı beslenme önerileri ile fiziksel aktivitenin arttırılması konusunda destek verilecek.

EĞİTİM 6 AY SÜRECEK

6 modülden oluşan davranış, beslenme ve hareket eğitimlerine katılacak olan danışanlar, öğrendikleri yeni sağlıklı yaşam alışkanlıklarını uygulayarak yaşam kalitelerini artırabilecek. 6 ay süren eğitim programını başarıyla tamamlayan danışanlar mezun edilecek.
Merkezde sadece kilo verdirmeyi değil, sağlıklı yaşam ve beslenmeyi bir alışkanlık ve yaşamsal davranış haline getirmeyi hedeflediklerini dile getiren Doç. Dr. Zerrin Gamsızkan, “Obezite Merkezi ekibi olarak ciddi bir sağlık sorunu haline gelen obezitenin önüne geçilebilmesinde vatandaşlarımızın yanındayız.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir