Ozan Balaban’dan başkan adaylığı açıklaması

Fenerbahçe’de 3-0’lık Galatasaray yenilgisinin ardından başta Başkan Ali Koç ve Yönetim Kurulu protesto edilmiş ve istifaya davet edilen yöneticilerden seçime gidilmesi yönünde istekte bulunulmuştu.

Fenerbahçe’de başkanlık için adı geçen isimlerden biri olan Ozan Balaban’ın adaylığını açıklamak için Türkiye Kupası finalini beklediği, Balaban’ı Fenerbahçe’nin efsane başkanları Ali Şen ve Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Şekip Mosturoğlu, Murat Ülker, Ferit Şahenk gibi isimlerin de desteklediği iddia edilmişti.

Hakkında çıkan iddialara Radyo Gol aracılığıyla cevap veren Balaban, “Öyle bir düşüncem ve isteğim yok. Zaten Ali Bey ve diğer yönetici arkadaşların bir yıl daha süresi var. İnşallah seneye şampiyon olacak kadroyu kurarlar.” ifadelerini kullandı.

Ozan Balaban, daha önce Fenerbahçe’de asbaşkanlık ve 2015-2018 yılları arasında Erkek Basketbol Şubesi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise bugün kulübün resmi İnternet sitesinden yaptığı açıklamada, başkan adayı çıkması durumunda olağanüstü genel kurula gideceğini duyurmuştu.

Kaynak: Haber Global

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir