Rusya’dan geldi Zonguldak’a demirledi! Yük gemisinde ‘mayın’ alarmı…

Ukrayna ile savaşını sürdüren Rusya şimdi de ‘Wagner’ isyanıyla sarsıldı. Dün akşam saatlerinde başlayan gerginlik devam ederken, Rusya’dan Zonguldak’a gelen kuru yük gemisi panik yarattı.

MAYIN İHBARI YAPILDI

Rusya’dan kente demir cevheri getiren geminin altında mayın olabileceği ihbarıyla Zonguldak Bölge Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik ve Bot Komutanlığı ile deniz polisi ekipleri harekete geçti.

GEMİ PERSONELİ TAHLİYE EDİLDİ

Gemi personelinin tahliye edilmesinin ardından Sahil Güvenlik ve Bot Komutanlığı ekipleri şüphelenilen cismi aramaya başladı.

GEMİNİN ALTINDA ARAMA YAPILDI

Uzman ekibin dalış gerçekleştirdiği geminin altında ve çevresinde herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Öte yandan polis ekipleri limanın bulunduğu cadde üzerine araçların park yapmasına izin vermedi. Güzergahtaki kaldırımları kullanan vatandaşlar da olay yerinden uzaklaştırıldı.

AA-20230624-31517193-31517191-ZONGULDAKTA_KURU_YUK_GEMISININ_ALTINDA_MAYIN_OLDUGU_IDDIASI_EKIPLERI_HAREKETE_GECIRDI

Yakındaki itfaiye müdürlüğüne bağlı istasyon da tahliye edildi.

Yükleme ve boşaltma faaliyetlerinin geçici süreyle durdurulduğu limanda, ekiplerin yarın tekrar dalış gerçekleştireceği öğrenildi.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sabiha Gökçen'de hareketli anlar! Herkesi atlatıp uçağa girdi, pilot son anda...Sabiha Gökçen’de hareketli anlar! Herkesi atlatıp uçağa girdi, pilot son anda…
Japon deprem uzmanı 'doğudan batıya harekete geçti' diye uyardıJapon deprem uzmanı ‘doğudan batıya harekete geçti’ diye uyardı
Çeçen birlikler isyanın merkezi Rostov'a ulaştıÇeçen birlikler isyanın merkezi Rostov’a ulaştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir