SON DAKİKA | NATO üyeliği için yeşil ışık yakılmıştı! Stoltenberg ve Zelenski’den ortak açıklama

Son dakika haberi: NATO Liderler Zirvesi’nin ikinci gününde de diploması trafiği sürerken; Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“HER ZAMANKİNDEN DAHA YAKIN”

Dün yaptığı açıklamada Ukrayna’nın NATO’ya üyeliği konusunda ‘yeşil ışık’ yakan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yaptığı yeni açıklamada “Ukrayna, NATO’ya her zamankinden daha yakın” ifadelerini kullandı.

ZELENSKİ: “NATO ÜYELİĞİ İÇİN REFORMLARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Stoltenberg’ten sonra kısa bir açıklama yapan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski de “AB üyeliği için olduğu gibi NATO üyeliği için de reformlarımızı sürdürüyoruz. Zirvenin sonuçlarının iyi olduğunu söyleyebiliriz ancak bir davet de alırsak daha iyi olacaktır. Savaş devem ettiği sürece NATO’ya katılamayacağımızın farkındayız ve bunu anlayışla karşılıyoruz” diye konuştu.

z1

RUSYA’DAN TEPKİ

Kremlin Sözcüsü Peskov bugün yaptığı açıklamada, NATO’nun Ukrayna’ya güvenlik garantisi vermesinin yanlış olduğunu, “potansiyel olarak çok tehlikeli” olduğunu ve bunun Rusya’nın kendi güvenliğini ihlal edeceğini söyledi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Batılı ülkeler 'hayır' oyu verdi! BM İnsan Hakları Konseyi'nde Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırılar kınandıBatılı ülkeler ‘hayır’ oyu verdi! BM İnsan Hakları Konseyi’nde Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırılar kınandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir