Sosyal medyada gündem olmuştu! Gözaltına alındı

Mersin’in Tarsus ilçesinde, çiftlikte çalışan B.D., önceki gün ineğe içki şişesinde sıvı verdiği görüntüleri sosyal medya hesabında, ‘İçerim kime ne, sarhoşum sana ne’ sözlerinin geçtiği şarkıyla paylaştı. Sosyal medyada, ineğe içki içirildiğinin öne sürülmesi üzerine Kurban Bayramı öncesi kısa sürede yayılan görüntüler, tepki çekti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, görüntülerin kaydedildiği çiftlikte incelemelerde bulundu. İncelemede, içki şişesinde hayvansal ilaçlar hazırlandığı ve bu ilaçların da yine içki şişeleriyle hayvanlara verildiği belirtildi. Tespitler üzerine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından cezai işlem uygulanmadı.

54b687511240b1d7f6864d8eace7c0cd

ARANIYORMUŞ

Görüntüdeki çiftlik çalışanı B.D., yanlış anlaşıldığını anlatan yeni görüntü yayınladı. Görüntülerde ineğe verdiği ilacı hazırlayan ve içki şişesine dolduran çalışan, plastik şişenin hayvanın ağzında ezildiğini, bu nedenle ilacı cam şişede verdiklerini kaydetti.

B.D.’nin ‘Uyuşturucu madde bulundurmak’ suçundan hakkında 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu ve arandığı ortaya çıktı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, B.D.’yi gözaltına aldı.

dc4734322934eb05d37bff65f3f75d47

Polis ekipleri görüntüler üzerine, ‘Hayvanları Koruma Kanunu’ kapsamında ‘Bir canlıya gerekli bir sebep olmaksızın alkol veya alkollü madde yedirme ya da içirme’ maddesinden de 4 bin 554 lira idari para cezası kesti. B.D., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Esenyurt'ta korkunç olay! 23. kattan atladı, komşusunun üzerine düştüEsenyurt’ta korkunç olay! 23. kattan atladı, komşusunun üzerine düştü
Yol ortasında katletmişti! Vahşetin nedeni ortaya çıktıYol ortasında katletmişti! Vahşetin nedeni ortaya çıktı
Erdoğan teşkilatlara 'özel' talimat!Erdoğan teşkilatlara ‘özel’ talimat!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir