Termometreler 48.3 dereceyi gösterdi! Cep telefonları çalışamaz hale geldi: “İlk kez böyle sıcak görüyoruz…”

Kozan’da, Meteoroloji’nin uyarı verdiği aşırı sıcaklar ilçede yoğun olarak hissedilmeye başlandı. Kozan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede sık sık vatandaşları sokağa çıkmamaları konusunda uyarırken, sokak hayvanları için de ev ve iş yerleri önüne su bırakılmasını istedi.

CEP TELEFONLARI KAPANDI

İlçede sokak hayvanları çeşmelerden su içerek kendini serinletmeye çalışırken, telefonlar ise sıcaklar nedeniyle geçici süre kapandı. İlçe sakinleri ilçedeki parklarda ağaç gölgesinde serinlemeye çalışırken, bu güne kadar böyle sıcak yaşamadıklarını, sokağa çıkmanın tehlikeli olduğunu bildikleri halde serinlemek için ağaç gölgesine geçtiklerini söyledi.

adana2

54 yaşındaki Mehmet Demir, “Bugün dünden daha sıcak. Termometreler 43 diyor ama bana göre 50 dereceyi geçmiş durumda. Aşırı bir sıcak yaşıyoruz” dedi.

adana3

İrfan Karagömlek ise, “Aşırı sıcak var. Bugün gölgede 45 derece ama öldüren bir sıcak var” diyerek gölgede serinlemeye çalıştı.

adana5

81 yaşındaki İbrahim Aygören de bu yaşına kadar böyle bir sıcak görmediğini belirterek, “Benim yaş grubumun sokağa çıkmaması lazım. Dışarı çıktığıma pişman oldum” diye konuştu.

adana4

Vatandaşlar Basra sıcaklarında dondurma ile serinlemeye çalıştı. Bu arada dün Kozan’da hava sıcaklığı 48.3 derece ölçülürken, bugünün dünden daha sıcak olacağı da öğrenildi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
O karara itiraz! 'Kamera kayıtları ve otopsi yaralarıyla uyumsuz...'O karara itiraz! ‘Kamera kayıtları ve otopsi yaralarıyla uyumsuz…’
Saldırı hazırlığındaki 3 terörist etkisiz hale getirildiSaldırı hazırlığındaki 3 terörist etkisiz hale getirildi
Gençlerin tehlikeli oyunu! Yürekleri ağızlara getirdilerGençlerin tehlikeli oyunu! Yürekleri ağızlara getirdiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir