Toplumda ayrışmayı laik kesim başlattı

Nurseli İdiz Günaydın’a verdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulundu.

“TOPLUMDA AYRIŞMAYI LAİKLER BAŞLATTI”

İdiz “Türkiye muhafazakarlaşıyor deniyor ama yok öyle bir şey. Her dakika çıplak kadın görmekten bana fenalık geldi. Sadece sosyal medyada değil, sokakta da öyle… Artık donla, sütyenle dolaşıyorlar. Görünce hayretler içinde kalıyorum… Bu arada her şey (dizi ve filmi kastediyor) çekiliyor, oynanıyor. ‘Yok İran olacağız, yok Afganistan gibi olacağız’ diyenler gerçekçi değil… Türkiye’de ayrıştırma aslında başörtüsü tartışmasıyla başladı. Ben sol görüşlü bir kadınım, CHP Gençlik Kolları’nda da yer almıştım. Hayatım boyunca doğru gelmeyen şeyi açıkça söylerim. Şimdi bu iktidar kaç yıldır işbaşında, toplumu ayrıştırıyor diye şikayet eden laik kesim başlattı ayrıştırmayı. Başörtüsü yasaklarına ilk günden beri karşıydım.” dedi.

‘MÜSLÜMAN ÜLKEDE BAŞÖRTÜ TARTIŞMASI BANA ÇOK SAÇMA GELİYOR’

İdiz sözlerine şöyle devam etti: 

Başörtüsü yasaklarını çok saçma ve gereksiz görmüştüm. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz, isteyen örtünür, isteyen örtünmez. Benim muhafazakar camiadan da yakın arkadaşlarım var, laik kesimden de. Kim neye inanıyorsa öyle yaşasın. Ben sol görüşlü de olsam inançlı bir kadınım. Müslümanlık en gelişmiş, en hümanist dindir. Rahmetli kayınvalidemin ana dili Arapçaydı. Kuran Kerim’i de hatmetmişti. Onun sayesinde Kuran’ı defalarca okudum. Ne zaman sıkıntıya düşsem okurum.

“ÇIPLAK KADIN GÖRMEKTEN BANA FENALIK GELDİ”

Sosyal medya ortamını nasıl buluyorsunuz peki? Sizin eleştirileriniz var mı? sorusuna İdiz “Her dakika çıplak kadın görmekten bana fenalık geldi. Sadece sosyal medyada değil, sokakta da öyle… Artık donla, sütyenle dolaşıyorlar. Türkiye muhafazakarlaşıyor deniyor ama yok öyle bir şey. “Yok İran gibi olacağız yok Afganistan gibi olacağız” diyenler var ama bu gerçeği yansıtmıyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Global

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir