Veda Mektubu dizisi için Kanal D’nin çabası takdir edilirken, Gülcemal için Fox TV’nin durumu karışık!

TelevizyonGazetesi.com / Detay – Veda Mektubu isimli Kanal D dizisi pazartesi akşamları yayınlanıyor ve hikayesinin yanı sıra başarılı oyunculuk performansları ile de gündemden düşmüyor. Dizide Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar ile Bennu Yıldırımlar gibi iddialı isimler bir arada bulunuyor. Genç yıldızlardan Rabia Soytürk ile Emre Kıvılcım etkileyici bir partnerlik sürdürüyor ve dizinin geniş bir izleyici kitlesini etkilemesinde genç çiftin de etkisi büyük.

Aslı ile Mehmet karakterlerinin en popüler dizi çiftlerinden birisi olması da aslında Veda Mektubu dizisinin hikayesinin tuttuğunu gösteriyor. Ancak tüm televizyon kanalları gibi Kanal D için de reytingler belirleyici bir noktada. Dizinin devamı için reytingler olmazsa olmaz bir konumda. Ancak ortalamaya yakın oranlar elde edilmiş olsa da Veda Mektubu projesi bir türlü istenilen yüksek oranlara çıkamadı.

Dizinin ekibinin yoğun çabasının sonucu olarak yayıncı Kanal D’nin de 20 bölüme kadar sabır göstermeyi kabul etmesi ile birlikte projenin bir süre daha ekranda kalması mümkün olabilecek. Tabii ki izlenme oranları değişir ve iyi reytingler elde edilir ise Kanal D’nin diziyi ikinci sezona da taşımak gibi bir hedefi var. Ancak bunun başarılması izleyici ilgisinin azaldığı yaz döneminde çok da kolay bir hedef değil.

15. bölümünün pazartesi akşamı yayınlanacağı düşünülür ise Veda Mektubu dizisine Kanal D’nin bir hayli fırsat tanımış olduğunu ve 6 bölümün daha yayınlanmasının planlandığını belirtelim.

Veda Mektubu dizisi hayranları için sevindirici bir gelişme yaşanırken, benzer bir durumda bulunan Fox TV’nin Gülcemal isimli dizisi için ise birçok dizi hayranı final olmayı hak etmeyen bir yapım değerlendirmesini yapıyor. Melis Sezen ile Murat Ünalmış ikilisinin başrolünde yer aldığı dizinin 10. bölümde bitebileceğine yönelik iddialar vardı. Ancak yeni gelişmeler 13. bölüme kadar en azından bir sezonluk proje olarak kalması için uzatma kararı alındığına işaret ediyor.

Fox TV’nin diziyi 13. bölümde de bitirmiş olsa yeterince fırsat tanıdığını düşünenler olabilir. Ancak Kanal D’nin benzer bir durumda olan Veda Mektubu dizisi için tüm şartları zorladığı bir ortamda Fox TV’nin de yaz aylarında Gülcemal dizisini ekranda tutmasını birçok dizi hayranı olumlu karşılar. Kanal yetkilileri böyle bir şey yapar mı bilinmez ama, Gülcemal projesinin hikaye olarak etkileyici olmasının yanı sıra, yurt dışında da güçlü bir ilgi çekiyor olması da hesaba katılmalı.

Bir yanda 20 bölüme kadar devam etmesi beklenen Veda Mektubu, diğer tarafta ise benzer reyting sıkıntılarını yaşayan ama izleyenlerin bitmesini hiç istemediği Gülcemal dizisinin 13 bölümlük bir proje olarak kalma ihtimali bulunuyor.

Henüz son sözler söylenmemiş olabilir ama hem Gülcemal hem de Veda Mektubu dizileri, final yapmayı hak etmeyen yapımlar olarak şimdiden izleyicilerin gönlüne adlarını yazdırdı.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir