Yalı Çapkını ile Kızılcık Şerbeti dizileri arasında reyting duvarı örüldü!

CsaHaber.com/Detay – Kingfisher Serisi ile Kızılcık Şerbeti arasındaki kıyasıya rekabet Cuma günkü maçta su yüzüne çıktı. Çünkü Star TV’nin hit dizisi “Yalıçapkını” son haftalarda açıkça üstünlüğü ele geçirdi. Bunu reyting sonuçlarından öğrenebiliriz. Nisan ayında kızılcık şerbeti dizisiyle ilgili tartışmaların çıkmasıyla birlikte Yayın ve Televizyon Yüksek Kurulu 5 bölüm ara verip ardından 2 bölüm hayata geçirdi ve reyting dengeleri bir anda bozuldu.

Show TV’nin başarılı dizisi Kızılcık Şerbeti, sezon başından beri büyük ses getiren Yalıçapkını dizisine adım adım yaklaşıyor. Nursema rolünün yarattığı gergin ortamda kızılcık şerbeti, AB ve ABC1 gruplarında rakiplerini geride bırakmayı başardı. Ayrıca çift haneli reytinglere ulaşan Kızılcık Şerbeti reyting patlaması yaşadı ve oldukça başarılı bir çıkış yakalarken RTÜK’ün aldığı kararla 2 bölüm yayınlanmayınca yalıçapkını dizisi anlaşılan devraldı.

Kızılcık şerbeti hattı haftalardır çift hanelerde seyrediyor. Geçtiğimiz Cuma günü 27. bölümüyle ekrana gelen dizi yine tüm seyirci gruplarında ikinci sırada yer aldı. Tabii ki bu da çok önemli bir başarı ancak dizinin Mart ve Nisan aylarındaki yüksek reyting performansının artık gittiğini görebiliyorsunuz.

Kızılcık Şerbeti artık reytinglerde bu sezonun Kingfisher dizisiyle rekabet etmekte zorlanıyor ve hikaye değişikliği nedeniyle izleyicinin ilgisini bir miktar kaybetmiş görünüyor. Nursema karakterinin sosyal karşılığı ile yükselen reytinglerin, o karakterin duygusal yoğunluğu azaldıkça düştüğünü de belirtmekte fayda var.

Yalıçapkını ve Kızılcık Şerbeti hatları arasına bir derecelendirme duvarı inşa edin!  9

Böylece Cuma günkü maçta Kingfisher, bir süredir kaybettiği AB ve ABC1 gruplarının üstünlüğünü yeniden elde etti ve sezonun en başarılı serisi olarak anılmaya devam etti.

Kızılcık şerbeti, hikayesinden güç alarak 2. sezonda tekrar çift haneli reytinglere ulaşıp ulaşamayacağını zaman gösterecek ancak sadık bir izleyici kitlesinin desteğiyle çok güçlü olacak.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir